tématiky sherwoodu

Sherwood 1258

Prostředí je zasazeno do období života Robina Hooda. Jeden tým představuje zbojníky (Robinova parta) – zelený tým a druhý zbrojnoše a rytíře ve službách šerifa – šedý tým. Hráči dostanou rozlišováky a masky podle barvy svého týmu.
Hřiště je tvořeno překážkami s tématem normálního lesa a kamenné pevnosti.

Sherwood 3682
(připravujeme)

Postapokalyptický svět, který je zaplaven zmutovanými rostlinami i zvěří. Týmy představují armády sousedících měst – Blueville (modří) a Greenhouse (zelení). Hráči dostanou rozlišováky a masky podle barvy svého týmu.
Hřiště je tvořeno překážkami s tématem zmutovaných a masožravých stromů a kovové pevnosti.

mapa hřiště
herní režimy
Cíl

Vyřadit všechny protivníky nebo shodit všechny terče na protivníkově straně.

Hřiště

Typicky obdélník o velikosti volejbalového hřiště (18x9m). Na hřišti jsou rozmístěné překážky dle zvoleného tématu hřiště. Na každé straně je 1 velká a 4-6 malých (podle počtu hráčů).

Popis hry

Sherwood battle klasik je podobný vybíjené, jen místo jednoho míče hráči používají každý svůj luk a 2-4 šípy na osobu. Na začátku jsou a) všechny šípy uprostřed b) každý hráč má šípy u sebe c) u sebe má hráč 1 šíp a zbytek je uprostřed. Hráči začínají na nejvzdálenejších okrajích hřiště. Během hry se hráči snaží zasáhnout soupeře pomocí šípů. Šípy je možné sbírat jakékoliv a kdykoliv.
Pokud je hráč zasažen (kamkoliv včetně luku) je vyřazen, odloží šípy a opouští hrací plochu. Vrátit se může pouze pokud jiný nevyřazený člen jeho týmu shodí jeden z malých terčů na soupeřově straně nebo rukou chytí letící šíp. Pokud hráč chytí šíp, který ho zasáhl, tak není vyřazen, ale ani nevrátí jiného hráče do hry (v podstatě vrátí sám sebe :-) ).?
Oživený hráč začíná za velkou překážkou s jedním šípem. Taktická možnost – lukostřelecká jednotka. Jeden hráč se vzdá luku a dostane velký obdélníkový štít za který se vejdou dva lidé. Při použití těchto jednotek ve hře, hráči při vyřazení na místě zásahu zanechají nejen šípy, ale i luk. Ten pozdějí může štítonoš sebrat a použít pokud již štít není výhodou.

Časový limit

5 - 10 minut (dle počtu hráčů) – tehdy vyhrává tým který má více lidí na hřišti.

Cíl

Získat co nejvíce bodů.

Hřiště

Typicky obdélník o velikosti volejbalového hřiště (18x9m) rozděleného na 3 části 7,5+3+7,5m. Prostřední pruh slouží jako tzv. safe zone. Na hřišti jsou rozmístěné překážky dle zvoleného tématu hřiště. Na každé straně je 1 velká a 4-6 malých (podle počtu hráčů).

Popis hry

Sherwood battle nonstop je obdobou verze klasik. Na začátku jsou a) všechny šípy v safe zone b) každý hráč má 1 šíp a zbytek je v safe zone a hráči jsou na nejvzdálenejších okrajích hřiště . Během hry se hráči snaží zasáhnout soupeře pomocí šípů, které se jim podařilo ukořistit. Šípy je možné sbírat jakékoliv a kdykoliv.
Nesmí se střílet po hráčích, kteří jsou v safe zone (oběma nohama). Hráči se mohou pohybovat pouze po své půlce a safe zone – ta je sdílená. Body získává tým za zásah protihráče (1b končetiny a luk, 2b trup, 3b hlava ???) nebo shozením malých terčů u nepřítele (2b).

Časový limit

10 - 15 minut (dle počtu hráčů a dohody).

Cíl

Přežít do konce.

Hřiště

Typicky okruh nebo čtverec o velikosti dle počtu hráčů. Na hřišti jsou rozmístěné překážky dle zvoleného tématu hřiště a to do kruhu kolem středu. Jsou použity pouze malé překážky.

Popis hry

Sherwood battle zabíjená je nejrychlejší verze souboje vhodná pro malé skupinky. Větší skupiny se musí rozdělit na dvě party. Hráči začínají bez šípů. 2 šípy na osobu jsou umístěny uprostřed hřiště. Hráči začínají na okraji hště stejně daleko od šípů. Během celé hry platí, že hráč může mít max 1 šíp. Během hry se hráči snaží zasáhnout soupeře pomocí šípů, které se jim podařilo ukořistit. Šípy je možné sbírat jakékoliv.
Hráči se pohybují po celé ploše bez omezení.
Pokud je hráč zasažen (kamkoliv) je vyřazen a opouští hrací plochu. Pokud chytí šíp v letu má 1 život navíc. Pokud chytí šíp, který ho zasáhl, zůstává ve hře, ale nemá život navíc.

Časový limit

5 minut, hra obvykle končí mnohem dřív.

Cíl

Ubránit/ dobýt pevnost.

Hřiště

Typicky obdélník o velikosti volejbalového hřiště (18x9m). Na jednom konci hřiště je pevnost a na zbytku ostatní překážky dle zvoleného tématu hřiště.

Popis hry

Sherwood battle pevnost je pro skupiny do 12 hráčů. Skupina se rozdělí na 2 nerovnoměrné týmy. Ten slabší hájí pevnost a silnější dobývá. Na začátku jsou 2/3 šípů v pevnosti a zbytek u dobyvatelůkteří jsou opačném konci hřiště než pevnost (‚byl by dobrý obrázek s náčrtem rozestavení‘). Během hry se dobyvatelé snaží dostat k pevnosti a zazvonit na zvonec. Obránci se jim v tom snaží zabránit vyřazením soupeře pomocí šípů, které se jim podařilo ukořistit. Šípy je možné sbírat jakékoliv a kdykoliv.
Pokud je hráč zasažen (kamkoliv) je vyřazen a opouští hrací plochu. Vrátit se může pouze pokud jiný nevyřazený člen jeho týmu rukou chytí letící šíp.

Časový limit

10 minut – tehdy vyhrává tým bránící pevnost.

Lukostřelba

Počátky lukostřelby sahají desítky tisíc let do minulosti, kdy začínala jako způsob obživy (lov) a poté i k boji. V dnešní době se lze setkat nejčastěji se sportovní verzí, kdy se střelci snaží získat co nejvíce bodů zásahem obvykle nehybných terčů. V některých částech světa (např USA) lze pomocí luku i lovit, ale v ČR je toto využití luků zakázané.

Pro sport i lov se využívá několik typů / kategorií luků. Základní dělení podle konstrukce je na dlouhé, reflexní a kladkové luky (přidat obrázky). Hlavně sportovní střelci často mají luk opatřen různými udělátky pro zvýšení přesnosti a stability luku (zaměřovač, průhled v tětivě, tlumiče vibrací, atd.), ale jsou i kategorie, kde se tato zlepšení používat nesmi – tzv. bare bow (holý luk).

Hlavním parametrem luku je jeho nátahová síla (obvykle udávaná v librách – lbs; přibližně platí 1lbs=0,5kg= 5N). Dalšími parametry důležitými pro výběr jsou maximální délka nátahu (jak dlouhý šíp můžu použít) a délka luku.

Něco o lukách

Používáme reflexní luky české výroby Traper Black o nátahové síle 20lbs a délce 60“. Rukojeť je univerzální pro leváky i praváky, navíc tento tvar umožňuje střílet i způsobem dle Larse Andersona, který je údajně nejrychlejším lučištníkem současnosti (3 šípy do 1s).

Pro takto silné luky nepotřebujete mít vymakané svaly z posilovny, každý dospělý i děti od 10 let by měli být schopni z těchto luků střílet. Mladší to mohou samozřejmě zkusit taky a úspěch rozhodně není vyloučen.

Tyto luky nejen, že krásně vypadají, ale i dobře sednou
do ruky a spolehlivě střílí.

Bezpečnost hry

Používáme šípy vlastní konstrukce i výroby. Šípy byly vyvinuty s ohledem na dobré letové vlastnosti, ale především maximální bezpečnost. Pro zvýšení bezpečnosti a psychické pohody jsou hráči navíc vybaveni obličejovými maskami a nátepníky.

masky

Jistě oceníte náš výběr kvalitních paintballových masek s dvojitým termálním sklem, které se vyznačují především nadstandardním zorným úhlem – 260° horizontálně a 160° vertikálně. Pokud Vás nepřesvědčila čísla, musíte přijít a ověřit si v praxi, že téměř neomezují výhled jako jiné masky.

Šípy

Základem našich šípů jsou uhlíkové trubky, které jsou velmi odolné a správně pružné, takže se nic nestane ani když na něj omylem šplápnete. Jsou vybaveny křidélky z pravého krocaního peří a kvalitním končíkem (zářez pro tětivu). Zasáhne Vás však pěnová hlavice našeho designu i výroby. Při jejím návrhu jsme dbali především na bezpečnost a malou bolestivost zásahu. Výsledkem je šíp, jehož zásah bolí méně než paintballová nebo airsoftová kulička. Navíc po našich šípech nezůstávají modřiny ani jiné stopy. Přitom šípy létají rovně a přesně a záleží pouze na Vás kam ho vyšlete.

Oblečení

Zapůjčíme Vám rozlišovací ponča a provaz na převázání v pase. Tento doplněk nemá ochrannou funkci, ale pouze dekorativní. Během hry se sice šípy nenamáčí do žádné barvy, ale běžně padají na zem, takže především pokud se hraje na blátivém hřišti mohou být zásahy špinící. Proto doporučujeme oblečení na ven a pevné uzavřené boty (nakopnutý malíček v sandálích pořádně bolí).

překážky

Naše překážky jsou vyztužené molitanové desky s látkovým návlekem. Pokud na ně spadnete rozhodně si neublížíte, spíš Váš pád utlumí.

nátepníky

Pokud se bojíte modřin od tětivy nabídneme Vám chrániče na předloktí, které kryje vnitřní stranu ruky. Nátepníky jsou také vítanou možností pokud máte volnější oděv a tětiva o něj škrtá. Stačí si jeden připnout na ruku a je po problému.

chcete si zahrát? kontaktujte nás